Współpraca z TLENmedica


Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?
www.tlenmedica.pl

Współpraca z TLENmedica

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z TLENmedica, nowoczesną i profesjonalną placówką, w której możecie skorzystać z usług tlenoterapii hiperbarycznej.

TLENmedica logo

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT – ang. Hiperbaric Oxygen Therapy) to w pełni naturalna, bezpieczna a przede wszystkim skuteczna metoda leczenia polegająca na podawaniu czystego tlenu w komorze, w której panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne.

Tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą znaną na całym świecie od dawna, a mianowicie od XIX wieku. Największą popularność zdobyła jednak w USA, gdzie była intensywnie rozwijana a jej zastosowanie przebadano w wielu jednostkach chorobowych. Obecnie hiperbaria tlenowa cieszy się coraz większym zainteresowanie zarówno w Europie jak i Australii.

W tlenoterapii hiperbarycznej zazwyczaj stosuje się ciśnienie wynoszące 2-3 ata. Jest to spowodowane tym, że wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie nasycenie tlenem osocza krwi. Podczas oddychania w ciśnieniu 1 ata rozpuszczalność tlenu w osoczu wzrasta 3 krotnie, natomiast pod wpływem ciśnienia 2-3 ATA aż 14-krotnie.

Podczas badań wykazano, że w komorze hiperbarycznej ciśnienie powinno wynosić co najmniej 1,6 bar, aby osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny. Ideą hiperbarii tlenowej jest wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do regeneracji i samoleczenia. Poprzez dostarczenia większej ilości tlenu, który uczestniczy w wielu reakcjach chemicznych stanowiących podstawę procesów fizjologicznych niezbędnych do zachowania równowagi organizmu, wspieramy wrodzone możliwości tkanek.

TLENmedica tlenoterapia hiperbaryczna

Centrum TLENmedica

Centrum TLENmedica jest nowoczesną, profesjonalną i doskonale wyposażoną placówką świadczącą usługi z zakresu tlenoterapii hiperbarycznej. Posiadamy doświadczenie i wiedzę niezbędną w leczeniu wielu skomplikowanych jednostek chorobowych. Nasi pracownicy dzięki specjalistycznym szkoleniom uzyskali certyfikaty uznawane i cenione na całym świecie.

Dla wszystkich członków zespołu TLENmedica najważniejszy jest Pacjent. Każdemu Pacjentowi poświęcamy maksimum czasu i uwagi, indywidualnie dobieramy parametry zabiegów w zakresie 1,5-2,0 ATA, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty leczenia. Cenimy sobie komfort i dobre samopoczucie zarówno naszych Pacjentów, jaki i ich najbliższych, dlatego staramy się aby każdy zabieg odbył się w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę TLENmedica.