28.11- 01.12.2013

Zabiegi technikami Bowena (Bowtech) polegają na wykonaniu serii specyficznych, delikatnych i jednocześnie precyzyjnych chwytów na poszczególnych mięśniach, grupach mięśni, ścięgnach lub więzadłach.

Szkolenie przeznaczone jest dla rehabilitantów, masażystów, terapeutów zajmujących się pracą z ciałem i wszystkich zainteresowanych.

Dzięki celowej stymulacji łagodnymi ruchami palców – poprzez ubranie lub bezpośrednio na skórze – wywołane jest drganie, wychwytywane przez receptory znajdujące się w tkance łącznej i powięzi. Aby nie zakłócać tego procesu, konieczne jest wprowadzenie typowych dla techniki Bowena przerw pomiędzy kolejnymi seriami chwytów. Metoda ta jest jedyną w swoim rodzaju formą neuromięśniowego przeprogramowania. Działa na układ nerwowy zarówno na poziomie strukturalnym jak i mięśniowym oraz na układ limfatyczny i krążenie. Jest znana ze swej efektywności w dolegliwościach wewnętrznych jak i w procesie rehabilitacji. 

 

Ten wyjątkowy program bazujący na pracy z powięzią opracowany został przez Toma Bowena z Australii. Uznawany jest za jedną z najefektywniejszych, holistycznych metod terapeutycznych na świecie. Stosowany jest już od ponad czterdziestu lat, w ponad 25 krajach świata. 

Terapia Bowena jest odpowiednia i skuteczna dla każdego, od noworodków po ludzi starszych, od drobnych dolegliwości po choroby przewlekłe. Osoby cierpiące na choroby układu kostnego, stawów, mięśni i ścięgien, neurologiczne zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych, wykazują dużą poprawę stanu zdrowia i usprawnienia. Terapia ta przynosi ulgę zarówno sportowcom jak również kobietom ciężarnym oraz ludziom ze wszelkimi dolegliwościami. 

Przykładowe dolegliwości, w których Technika Bowena daje bardzo dobre rezultaty to: udar mózgu, stwardnienie rozsiane, skrzywienia kręgosłupa, zapalenie stawu barkowego, problemy z kolanami, zwichnięcia kostki, bóle pleców o różnym podłożu, rwa kulszowa, zespół sztywnego karku, kontuzje sportowe, RSI (zespół nawracających urazów mięśni i ścięgien na skutek przeciążenia). A także w problemach z nerkami, moczeniem nocnym, bólach głowy (w tym migrenowych), astmie, zapaleniu oskrzeli, katarze siennym (alergie) oraz w stresie i czasie chronicznego zmęczenia. 

Prowadzący szkolenie: Andris Ielitis – instruktor z ramienia Australijskiej Akademii Terapii Bowena

Więcej informacji o Technice Bowena na stronie: http://www.bowen-akademie.com/cms/pl/ 

Cena: 320 Euro (podręczniki w cenie).

Kontakt we Wrocławiu: Joanna Kowalewska  

Tel. kom. 607 699 179 , mail: joanna.kow@wp.pl