Arteterapia sensoryczno-motoryczna oraz Terapia ręki i stopy


Serdecznie zapraszamy na zajęcia terapeutyczne.

Arteterapia sensoryczno-motoryczna ©

Arteterapia sensoryczno-motoryczna © prowadzona jest autorską metodą nastawioną na rozwój pacjenta poprzez stosowanie materiałów artystycznych.

Celem zajęć jest usprawnienie motoryki małej i dużej, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz napięcia mięśniowego, zmniejszenie stereotypii w obrębie rąk i nóg (dzięki stymulacji zakończeń nerwowych rąk i stóp) u dzieci z zaburzeniami. Taki rodzaj sesji terapeutycznej poprawia zdolność koncentracji, stymuluje poznawcze funkcje myślenia i rozumowania.

Arteterapia Paulina Sochań logo

Arteterapia sensoryczno-motoryczna© nastawiona jest również na usprawnienie umiejętności manipulacyjności rąk (wszystkich chwytów) oraz służy rozładowaniu negatywnych emocji. W ten sposób otwieramy pacjenta na otaczający go świat i umożliwiamy mu jego poznawanie poprzez różnorodne techniki plastyczno-stymulujące.

Terapia ręki i stopy wraz z diagnozą

Terapia ręki i stopy wraz z diagnozą pozwoli przygotować indywidualny plan terapeutyczny dla danego dziecka.

Jest ona oparta na stymulacji ręki i stopy, ma na celu poprawę wielu obszarów rozwojowych, przede wszystkim usprawnia procesy zachodzące w korze mózgowej, które są w stanie zapoczątkować ruch, kontrolować jego trwanie, koordynować i płynnie go zakończyć.

Podczas terapii zostanie dokonana wnikliwa diagnostyka dziecka pod kątem funkcjonowania nie tylko kończyn, ale także ewentualnych zaburzeń i dysfunkcji całego organizmu.

Warsztaty terapeutyczne poprowadzi mgr Paulina Sochań

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Wydziału Nauk Pedagogicznych, kierunek Pedagogika Zdrowia z Arteterapią.

Studia ukończyła z wyróżnieniem.

Certyfikowany arteterapeuta, terapeuta ręki I i II stopnia, terapeuta zajęciowy. Autorka metody usprawniającej dla dzieci Arteterapia sensoryczno-motoryczna© oraz autorskich warsztatów dla dzieci Plastykolandia©.

Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i zdobywa praktykę po to, by obcować z dziećmi w sposób holistyczny.

Pracuje z pacjentami z różnymi wyzwaniami rozwojowymi, w szczególności z dziećmi.

Prowadzi terapię indywidualną i zajęcia grupowe dla pacjentów w wieku 0-100 lat. Uwielbia obserwować jak twórcze podejście do dziecka potrafi wpłynąć na jego rozwój i postępy.

Informacje i zapisy

Na terapie i diagnozy można zapisywać się w czwartki od godziny 12:00.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisów u Terapeutki:
drogą mailową: sochanp@gmail.com
telefonicznie:  +48 603 314 287

Koszt terapii: 110 zł
Koszt diagnozy: 250 zł